IN MEMORIAM

ארז נאמן
 

דרגה:

רב סמל במילואים
 

תאריך נפילה:
ה' חשוון תשמ"ד (12.10.83)
 

רקע צבאי:
בפברואר 1981 התגייס ארז לצה"ל. התנדב לחיל-הצנחנים. עבר את כל מסלול הצנחנים והשתתף בפעולות מבצעיות שונות. באפריל 1982, יצא לקורס מ"כים. סיים בדרגת סמל. הועבר ישירות לקורס קצינים, אותו סיים ב- 14.1.1983, והוענקה לו דרגת סגן-משנה. הוצב מטעם חיל-הצנחנים, בענף הצלפים, בתפקיד מפקד קורסים לצלפים. בתפקידו זה, נפל ארז, עוד בטרם סיים את השירות הסדיר. ארז השתתף במלחמת שלום הגליל, לכל אורכה. לחם בה במסגרת קורס המ"כים, ואחר-כך במסגרת קורס הקצינים. ביום הראשון למלחמה ה 6.6.1982- , היה ארז בטור הראשון שפרץ לעבר העיר צור. שם, בקרב קשה, נפצע בזרועו, אך המשיך והשתתף בלחימה בגזרות שונות. כן השתתף בשתי הפריצות לעיר ביירות. ביום ה' בחשוון תשמ"ד (12.10.1983), בהיותו קצין בענף הצלפים, בא למשרדו אחד מחיילי היחידה, לתת לו עוגה. שיחק בנשק, פלט כדור שפגע בארז, באזור החזה, והרגו. בן עשרים וחצי היה ארז בנופלו.
ארז הובא למנוחות, בבית-העלמין הצבאי בקריית-שאול, שבתל-אביב. לאחר נופלו, הועלה ארז לדרגת סגן.
 

סיפור חייו:
בן חוה ויצחק, נולד ביום כ"ג בשבט תשכ"ג (17.2.1963) בתל-אביב. בהיותו בן שלוש, יצאו הוריו בשליחות המדינה למלאווי, שבאפריקה. שם למד ארז בגן ובבית-ספר יסודי בריטי. בהיותו בן שבע, חזרה המשפחה לארץ. ארז המשיך בבית-הספר היסודי "יבנה" שבצפון תל-אביב. בשנת , 1980 סיים את לימודי התיכון, בבית-הספר "כל ישראל חברים" (אליאנס) שברמת-אביב. בוגר מחזור י"ט. ארז היה צעיר צנוע, שקט ונעים-הליכות, כשרוני ותלמיד מצטיין. ישר, הגון, שמח בחלקו, חברותי ונוח לבריות, קשור למשפחה. אהב לעזור ולסייע לזולת ולחבריו. התבלט בתכונותיו אלה הן בתקופת הלימודים והן בשירותו הצבאי. היה אהוד ומקובל על חבריו. היה בעל דעות ועקרונות מגובשים, וביטא אותם בבהירות ובלא היסוס. לא אחת שימש פה לחבריו. מפקד יחידתו כתב עליו: "ארז היה מפקד אחראי ומסור לחיילים ולמש"קים, שהיו תחת פיקודו. יחד עם זאת, היה בעל חוש הומור ובעל מוראל גבוה מאוד, הרבה לחייך ולצחוק עם חבריו. חניכיו ידעו לספר, כי היה לא רק מפקדם, אלא טיפל במסירות גם בתחום האישי של החיילים. בעבודתו לא הסתפק בתשובות סתמיות. תמיד שאף לדעת יותר, ובצורה יסודית. היה מקובל מאוד על כולנו".
עסק בספורט. שיחק כדור-רגל וכדור-סל. כתחביב אסף בולים ומטבעות. תכנן לימודים גבוהים במתימטיקה ובמחשבים. יומיים לפני שנפל, הציע נישואין לחברתו, בת-כיתתו, קרין ברנר.
ארז היה צבר דור שביעי, מצד אביו. שורשיו מגיעים עד לרבי אליהו, הגאון מווילנה. אמו, חוה לבית
סוקולובסקי, נולדה בבריסל. ארז גדל בבית, שהמשיך את הדרך שטוו סביו: שילוב של מסורת, שורשים ולאומיות, במשפחה שטיפחה יהדות גאה, אהבת עם ישראל ואהבת ארץ-ישראל. כמה מבני המשפחה אף נטלו חלק פעיל במאבק לשחרור הארץ מעול הבריטים, בשורות הארגון הצבאי הלאומי (אצ"ל). ארז ספג את האווירה הזו במלואה. בשירותו הצבאי, ראה שירות לאומי. לכן התנדב ליחידה לוחמת מובחרת - לצנחנים. נפילתו קטעה מסכת חיים מבטיחים.

 
SUPPORT US

The association is an NPO which is mostly based on donations and financial aid from its friends in Israel and around the world. Please help us continue our support to the unit and its veterans and thus serving the entire Israeli society and preserving the strength of the IDF.

Need more details? Contact us

We are here to assist. Contact us by phone, email or via our Social Media channels.

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon
  • Paypal-logo-pp-2014

© 2017 by LOTAR Association